دولت سیزدهم در مازندران یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود را در سال گذشته شفاف‌سازی و توسعه همه‌جانبه در حوزه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، صنعت، زیست محیطی، تولید، بهره‌وری و کشاورزی اعلام کرد و اینک تلاش بر این است تا ظرفیت بلااستفاده دیار علویان بیش از پیش شکوفا شود. ‎

 

استاندار مازندران روز چهارشنبه در برنامه تلویزیونی ویژه فرا رسیدن سال ۱۴۰۳؛ گفت: رشد اقتصادی چهار درصد و توسعه و آبادانی در مازندران با همکاری و همدلی دولت و بخش خصوصی حاصل شد.

سید محمود حسینی پور، افزود: در سفر های شهرستانی، تسهیلات برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در نظر گرفته شد و نوروز فرصتی برای جشن همدلی برای توسعه مازندران است و امیدوارم در سال جدید این مهم محقق شود.

وی اضافه کرد: از سفرهای شهرستانی از مردم تا فعالان اقتصادی همگی راضی هستند و در این سفرها به دنبال این هستیم که مردم مطالبه گری کنند و مسئولان نیز تحرک بیشتری پیدا می کنند.

استاندار مازندران اضافه کرد: این سفرها مورد تایید رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهور است و از حضور در بین مردم انرژی می گیریم و مهمترین مسئله شهرستان ها را نیز شناسایی می کنیم.

حسینی پور، گفت: در این دولت بیشترین توجه به بخش خصوصی شد و به اذعان سرمایه گذاران، هیچ دوره ای به اندازه دولت سیزدهم به آنان توجه نشد و برای رفع مشکلات آنان بیشترین جلسه بر گزار شد.

وی افزود: به شهرک های صنعتی توجه ویژه ای شد و اعتبارات خوبی برای احیاء واحدهای راکد استان پرداخت شد.

حسینی پور به وجود بیش از ۴۰۰ کیلومتر ساحل، سه بندر و سه فرودگاه فعال به عنوان زیر ساخت های لازم برای رسیدن به رشد اقتصادی اشاره کرد و توضیح داد: ذخایر معدنی، کشاورزی، شیلاتی و مهمتر از همه وجود نیروی انسانی کارآمد در مازندران فرصتی برای رسیدن به رشد اقتصادی است که این مقوله مهم در دولت سیزدهم برنامه‌ریزی شده است.

استاندار مازندران، گفت: از ۲ سال گذشته جذب سرمایه‌گذاری و رشد بهره‌وری ۲ موضوع مهم برای رشد اقتصادی در مازندران مورد اهتمام قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: همسو با عملیاتی شدن رشد اقتصادی هشت درصدی با برگزاری هفت همایش فرصت های سرمایه گذاری، یکهزار و ۲۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری شناسایی و همه شرایط اداری و مالی این فرصت ها نیز فراهم شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران مرکز ثقل کریدور شمال جنوب در این خطه است، گفت: چراکه بندر امیرآباد از ظرفیت رو رو کامیونی و ریل راه آهن به عنوان یک فرصت استثنایی برخوردار است.

وی، گفت: با توجه به شرایط ویژه عید نوروز امسال که با ماه مبارک رمضان همنشینی دارد، مازندران با برنامه های متنوع فرهنگی و خدماتی به استقبال مسافران نوروزی رفته است.

حسینی پور افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، این خطه از شمال آماده پذیرایی از مسافران نوروزی از سراسر کشور شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با عید نوروز، ستاد تنظیم بازار استان به صورت منظم برای تامین کالاهای اساسی تشکیل شد.

حسینی پور با بیان اینکه که همه اقلام مورد نیاز عید نوروز در مازندران فراهم شد، خاطرنشان کرد: تقاضای ما از کسبه ها آن است که با هماهنگی اتحادیه ها بدون دخالت دستگاه های نظارتی تامین کالاهای اساسی مردم را بدون وقفه تامین کنند.

استاندار مازندران با اشاره به شعار سال، گفت: همه ما با تمام وجود برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت سیزدهم برای رونق تولید گام بر می داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *