محمد طالبی چاری دادستان آمل شد

رئیس کل دادگستری مازندران ، محمد طالبی چاری را به‌عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل معرفی کرد.

 به گزارش  هراز نیوز ؛ رئیس کل دادگستری مازندران در آیین معارفه دادستان شهرستان آمل، نقش و وظایف دادستان‌ها را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: دادستان به عنوان مدعی‌العموم جرائمی که شاکی خصوصی ندارند را مورد تعقیب و بررسی قرار داده و در صورت احراز وقوع جرم با صدور قرار مناسب، موارد مطروحه را در دادگاه صالح پیگیری می‌کند.
حجت الاسلام محمدصادق اکبری بر لزوم توجه به حفظ و احیای حقوق عامه به عنوان یکی از وظایف مهم دادستان تاکید کرد و گفت: حقوق عامه مربوط به مواردی است که همه مردم در آن ذینفع هستند و اگر افرادی اقدامات مجرمانه‌ای در این خصوص انجام دادند، دادستان از باب حفظ حقوق عامه به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

حجت الاسلام اکبری افزود: حفظ و احیای حقوق عامه، مورد تاکید قانون اساسی و از جمله تاکیدات مورد توجه مقام معظم رهبری است و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان باید به وظایف خود در این راستا به بهترین شکل ممکن عمل کنند.

وی همچنین با اشاره به این که رسیدگی به پرونده‌های قضایی باید دقیق، به موقع، مسئولانه و متعهدانه باشد، تصریح کرد: اهمال در انجام وظیفه و اطاله بی‌وجه در جریان رسیدگی به پرونده‌های قضایی، تخلف است و توجه به این مساله باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری مازندران بر لزوم تکریم و اخلاق حسنه و توام با احترام نسبت به مراجعان به دستگاه قضایی نیز تاکید کرد.

در این مراسم، محمد طالبی چاری که پیش از این، در جایگاه مستشار دادگاه تجدید نظر استان  فعالیت می کرد، به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان آمل  معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *