حل مشکل پسماند، دغدغه جدی رییس جمهور

سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رییس جمهور که به عنوان نماینده تام‌الاختیار رییس جمهور در سفر استانی مازندران به شهرستان بابل سفر کرد، در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: موضوع پسماند در استان های شمالی و انباشت گسترده زباله ها در مناطق بکر جنگلی مشکلاتی را به وجود آورده که رییس جمهور برای حل این مشکلات ردیف اعتباری در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: رییس جمهور در جلسه ای که با نمایندگان استان های شمالی و مازندران برگزار کرد دغدغه جدی خود را برای حل مشکل پسماند بیان نمود و برای این امر هم پیگیری و جدیت لازم را دارند.

مرتضوی اظهار داشت: در شرایط فعلی همه ما باید تلاش کنیم تا منابعی که برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است با سرعت و به موقع تامین و حل مشکل پسماند هر چه زودتر گره گشایی شود.

وی افزود: دولت تلاش می کند تا در بودجه ۱۴۰۱ استقراض از بانک مرکزی نداشته باشد و مولد سازی اموال دولت را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهد.

معاون اجرایی رییس جمهور با اظهار این که هدف گذاری دولت رشد اقتصادی هشت درصدی در کشور است که مقدمه آن ایجاد زیرساخت یک میلیون فرصت شغلی در سال می باشد ، بیان داشت: اگر بتوانیم به رشد اقتصادی هشت درصدی دست یابیم تورم را در کشور مهار کرده و به ثبات اقتصادی خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: اگر امروز بی ثباتی در برخی از محصولات تولیدی برنج و مرکبات وجود دارد که به سود دلالان رقم می خورد به خاطر عدم ثبات اقتصادی می باشد که با تحقق رشد اقتصادی هشت درصد این مشکل برطرف می شود.

مرتضوی گفت: بسیاری از کارخانجات نیمه فعال هستند که باید با گره گشایی در مشکلات آنها زمینه اشتغال و رونق تولید را فراهم کنیم. وی بیان کرد: با توجه به شدت بحران پسماند بابل یک سفر اختصاصی برای حل این مشکل به بابل خواهم داشت و در تهران هم با حضور مدیران ارشد مرتبط حوزه پسماند و فعال سازی مرغ لاین بابلکنار در دستور کار قرار می گیرد.

معاون رییس جمهور گفت: بهره برداری از ظرفیت مرغ لاین بابلکنار دغدغه جدی دولت است که وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه یک سفر اختصاصی به بابل خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *