به گزارش پایگاه خبری هرازنیوز:احسان فضلی مدیرعامل شرکت ماشین سازی آمل : تا آخر امسال 10دستگاه تولید ماسک در سطح کشور به استان‌های مازندران، تبریز، یزد، اصفهان و مشهد تحویل داده می‌شود که می‌تواند تولید روزانه ماسک کشور را تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد افزایش دهد.

وی بیان کرد: از ۲۵ روز پیش که ویروس کرونا از چین شروع شد به قدرت سرایت این ویروس پی بردیم و محققان این شرکت به این نتیجه رسیدند که خط تولید ماسک یکبار مصرف را راه‌اندازی کنند.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی آمل با بیان اینکه این شرکت در صنعت سلولوزی و تولید سفره‌های یکبار مصرف و دستمال کاغذی نیز فعال است، گفت: در کشور روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می‌شود که نسبت به نیازی که در کشور احساس می‌شود، بسیار ناچیز است.

فضلی با اشاره به اینکه طراحی اولیه این دستگاه ۷۲ ساعت به طول انجامید، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی ۱۰ روزه خواستار تولید محصول خود در استان مازندران بودیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی اولین دستگاه طراحی شده طی ۸ روز به مرحله تولید رسید که در این مدت مدیران مجموعه هر ۲۴ ساعت دو ساعت استراحت کردند.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی آمل اظهار کرد: با دانشی که از قبل داشتیم کلیه قطعات به صورت بومی تهیه شده و هر دستگاه تولید ماسک تقریبا ۹۰۰ کیلو وزن دارد و در ثانیه دو عدد ماسک تولید می‌کند و از ویژگی این دستگاه سرعت عمل در تعویض رل و فعالیت ۲۴ ساعته است.

فضلی به محدودیت فضای کسب و کار در شرکت خود اشاره کرد و افزود: این مجموعه اگر زمین کنار این شرکت را در اختیار داشت در محیط بازتر و با سرعت بالاتری می‌توانست به تولید این دستگاه مبادرت کند اما با توجه به اینکه بارها درخواست خریداری کردیم تاکنون به نتیجه نرسیدیم.

وی با بیان اینکه توزیع این دستگاه به گونه‌ای است که ابتدا به هر استانی یک دستگاه می‌دهیم و بعد در دور دوم توزیع مجدد خواهیم داشت، گفت: من این پروژه را هدیه می‌کنم به همه پزشکان کادر درمان که علی‌رغم نداشتن لباس رزم وارد این جنگ ناخواسته شدند و مطمئن هستم به زودی با کمک یکدیگر از بحران کرونا عبور خواهیم کرد.

به گزارش هرازنیوز ، احسان فضلی جوانی ۳۳ ساله و اهل آمل است که در دانشگاه فنی و حرفه‌ای امام محمدباقر ساری فارغ‌التحصیل شد و اکنون درخواست‌هایی که برای خرید دستگاه تولید ماسک از خارج از کشور داشته لغو کرده و برای کشور خودش تولید می‌کند.

عکس: فرزین عامری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *