120قلم کالا از مازندران به 37 کشور صادر میشود

ناظر گمرکات مازندران با بیان صادرات بیش از ۱۲۰ قلم کالا طی سه‌ماهه سالجاری، از گمرکات مازندران به مقصد ۳۷ کشور جهان خبر داد. ‎

امیرجمشیدی، ناظرگمرکات استان با بیان این مطلب گفت: طی سه‌ماهه سال ۱۴۰۳، ۵۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۸۸ میلیون و ۵۷۷ هزار دلار از طریق گمرکات مازندران از کشور صادر شده است.

ناظر گمرکات مازندران با اشاره به صادرات بیش از ۱۲۰ قلم کالا از ۵ گمرک نوشهر، امیرآباد، فریدونکنار، ساری و آمل عمده ترین آن را از نظر ارزش فرآورده های لبنی به ارزش ۲۸ میلیون دلار، سیمان با ارزش ۱۲ میلیون دلار، فلزات معمولی و مصنوعات با ارزش ۱۱ میلیون دلار، مواد پلاستیکی با ارزش ۱۰ میلیون دلار و مصنوعات و محصولات از مواد معدنی با ارزش ۴ میلیون دلار بیان کرد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۲ از نظر وزنی ۵۲ درصد و از نظر ارزشی ۱۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

جمشیدی، در مورد مهم ترین مقاصد صادراتی گمرکات مازندران، گفت: عراق با واردات ۳۵ هزار تن کالا به ارزش ۳۳ میلیون و ۷۷۹ هزار دلار اولین مقصد صادرات کالاهای مازندران، روسیه با ۳۸۰ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیون و ۶۴۱ هزاردلار، ترکمنستان با ۲۷هزار تن به ارزش ۸ میلیون دلار، قزاقستان با ۴۹ هزارتن به ارزش ۵ میلیون دلار و ترکیه با ۲ هزار تن به ارزش ۲میلیون دلار پنج کشوری بودند که در مجموع بیش از ۴۹۳هزار تن کالا به ارزش ۶۷۴میلیون دلار از گمرکات مازندران وارد کردند. صادرات به کشورهای فوق ۹۶ درصد وزن و ۸۳ درصد ارزش کل صادرات گمرکات مازندران را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *