رهایی یک محکوم به قصاص نفس از چوبه دار/ اعطای مرخصی به ۱۳۵۰ زندانی به مناسبت هفته قوه قضاییه

با حضور رئیس کل دادگستری مازندران و مقامات قضایی استان، یک محکوم به قصاص نفس با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت؛ به ۱۳۵۰ زندانی محکوم مواد مخدر استان نیز مرخصي اعطا شد.

به گزارش هرازنیوز ، دکتر عباس پوریانی در بازدید از ندامتگاه محکومین مواد مخدر استان، با تعدادی از مددجویان به صورت چهره به چهره دیدار و به درخواست های این افراد رسیدگی کرد.

پوریانی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: به یکهزار و ۳۵۰ نفر از واجدین شرایط، به مناسبت هفته قوه قضاییه و عید سعید غدیر مرخصی اعطا شد.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه مددجویان در زمان حضور در مرخصی باید نسبت رفتار و کردار خود در جامعه دقت داشته باشند، ادامه داد: ان شاالله این اعطای مرخصی، زمینه ای برای آزادی کامل این افراد باشد.

در ادامه با حضور رئیس کل دادگستری مازندران، مدیرکل زندان های استان و دیگر مقامات قضایی، با گذشت قطعی اولیای دم و کمک های خیرین و تلاش های اعضای شورای حل اختلاف زندان های استان و مسئولین ذیربط، یک محکوم به قصاص در راستای پویش “به احترام مولای متقیان امام علی(ع) می بخشم” بعد از گذشت حدود ۳ سال از چوبه دار رهایی یافت.

پوریانی در دیدار با اولیای دم مقتول، ضمن تقدیر از اقدام بزرگ و دشوار این خانواده، افزود: از این خانواده گرانقدر و همه افرادی که به نوعی در اخذ این رضایت نقش داشتند، تشکر می کنم.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص عفو و بخشش، خاطرنشان کرد: بخشش و گذشت این خانواده گرامی، امری قابل تحسین و بسیار ارزشمند است.

در ادامه با حضور رئیس کل دادگستری مازندران و مدیر کل زندان های استان، سفیران صلح و سازش اداره کل زندان های استان مازندران مورد تقدیر قرار گرفتند.

پوریانی در این همایش که در مجتمع آموزشی شمال کشور(اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مازندران) برگزار شد، اظهار کرد: برقراری صلح و سازش بین طرفین پرونده و حل اختلافات و منازعات امری بسیار سخت و دشوار است و در این راستا اقدامات بسیار خوبی در شوراهای حل اختلاف دادگستری و اداره کل زندان های مازندران انجام شده است.

وی با اشاره به راه اندازی پویش “به احترام مولای متقیان امام علی(ع) می بخشم” در استان مازندران، افزود: فرهنگ صلح و سازش باید در جامعه جاری شود.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه ارتقای فرهنگ صلح و سازش در جامعه، کاهش ورودی پرونده به محاکم قضایی را به دنبال خواهد داشت، تاکید کرد: مقام معظم رهبری، بر لزوم کاهش ورودی پرونده ها و رفع اطاله دادرسی تاکید فرمودند که این موارد قطعاً نقشه راه و مورد توجه ویژه خواهد بود.

مدیرکل زندان های استان مازندران نیز در این همایش گفت: طی سال گذشته و در راستای صلح و سازش بین طرفین پرونده، برای ۴۱ زندانی محکوم به قصاص نفس رضایت قطعی و برای ۶۴ نفر رضایت مشروط اخذ شد. همچنین در سال جاری نیز تاکنون برای ۷ نفر از زندانیان رضایت قطعی و برای ۵ نفر رضایت مشروط اخذ شده است.

علی استادی افزود: همکاران شوراهای حل اختلاف زندان های استان نیز اقدامات بسیار خوبی در سال گذشته انجام دادند و در این راستا بین ۸۲۱ نفر صلح و سازش برقرار شد؛ امسال نیز تاکنون بین ۲۸۷ نفر صلح و سازش برقرار شده است.

در ادامه با حضور رئیس کل دادگستری مازندران، مدیر کل زندان های استان، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز استان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساری، معاونین قضایی دادگستری استان و برخی دادستان های حوزه قضایی، اعضای شوراهای حل اختلاف زندان های استان در قالب همایش سفیران صلح و سازش مورد تقدیر قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *