سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در ساری برگزار شد

سوگواره ادبی «روز وداع یاران» به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف گرامیداشت شهدای خدمت همزمان با سراسر کشور و با حضور اهالی فرهنگ و ادب در ساری برگزار شد.

به گزارش هرازنیوز ، با هدف گرامیداشت شهدای خدمت، سوگواره ادبی «روز وداع یاران» به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی، باحضور حضرت آیت الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران؛ سکینه خاتون مهدیان‌پور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ احسان آهنگر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران؛ مهدی معصومی گرجی، مدیر حوزه هنری استان؛ سعید کهن سال، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، کتابداران، روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها و با حضور اهالی فرهنگ و ادب، در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در برنامه «روز وداع یاران» گرامی‌داشت شهدای خدمت، گفت: شهید رئیسی در حوزه قضایی، اجرایی و آستان قدس مسئولیت‌هایی داشت اما خادم امام هشتم بود و به این سمت عشق می‌ورزید همه ما افتخار می‌کنیم نام ما در طومار خادمان امام هشتم باشد فرقی ندارد به صورت رسمی یا غیر رسمی خادم امام رضا (ع) باشیم.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی اظهار کرد: خوب است انسان در غم از دست دادن این شخصیت بزرگ غمگین شود و روضه‌خوانی کند اگرچه برخی رفتار دیگری انجام دادند و خوشحالی کردند که البته تعدادشان اندک بود.

وی گفت: مهم‌تر از سوگ این است که باید به فکر جایگزین باشیم و در انتخابات حضور حداکثری باشیم و بر این کرسی کسی را بنشانیم که دارای ارزش‌های انقلابی باشد و مردم ما بصیر و پرچمدار هستند.

مدیرکل کتابخانه عمومی مازندران در این مراسم اظهار کرد: رئیس‌جمهور شهید بر گسترش کتابخانه‌ها و دسترسی آسان به کتاب تاکید داشت و امیدوارم خداوند ما را ادامه دهنده راه شهدا قرار دهد.

سکینه‌خاتون مهدیان‌پور خاطرنشان کرد: با این رویکرد هدف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هم دسترسی آسان به کتاب است و در برخی مناطق با ایجاد پیشخوان کتاب، این اقدام صورت می‌گیرد.

گفتنی است، آقایان محمد محسن زاده، حسین اصغری، علیرضا دهرویه، احمد ایرانی نسب، جعفر شریفی، میثم رنجبر و خانم نرگس هاشم ورزی از جمله شاعرانی بودند که در این سوگواره اشعار خود را برای مخاطبان روخوانی کردند.

محمد لطفی – هرازنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *