ظهور خوشه های طلایی گندم در ساری
توسط سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران 0 10ظهور خوشه های طلایی گندم در ساری
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: اولین خوشه‌های طلایی گندم ساری به مساحت 3 هزار متر مربع در روستای کارکنده مرکز جهاد کشاورزی اِسفیوردشورآب برداشت شد
به گزارش هرازنیوز ، سید اسماعیل علوی اظهارکرد: اولین خوشه‌های طلایی گندم ساری به مساحت 3 هزار متر مربع در روستای کارکنده مرکز جهاد کشاورزی اِسفیوردشورآب برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری در مورد وضعیت سطح زیرکشت گندم شهرستان ساری گفت: امسال سطح زیرکشت گندم شهرستان ساری 11 هزار و 564 هکتار است که کارشناسان تولیدات گیاهی این مدیریت و کارشناسان مروج و ناظرین طرح جهش در دیمزارها در مراکز جهاد کشاورزی دهستانهای این شهرستان با ارائه توصیه‌های فنی لازم در افزایش عملکرد محصولات، کشاورزان را همراهی کردند.

وی خاطرنشان کرد: با همت و تلاش کشاورزان و برنامه ریزی‌هایی که در سطح جهاد کشاورزی شهرستان برای تهیه و تدارک و توزیع بذور انجام شد این نهاده در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

علوی ادامه داد: از اقدامات انجام شده همکاری با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام( ره) و طرح جهش تولید در دیمزار‌ها است که در بستر طرح جهش تولید دیمزار‌ها خدماتی به کشاورزان دیمکار ارائه شد.

این مسئول اضافه کرد: از دیگر خدمات اجرای طرح جهش تولید دیمزارها تسهیلات خرید ادوات دنباله بند با نرخ سود ۴ درصد، خدمات آموزشی و ترویجی و نظارتی، کود‌های بذرمال، کود‌های ریزمغذی، سموم برای کنترل عوامل خسارت زا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری در ادامه اجرای طرح کشاورزی قراردادی، مدیریت مناسب و بهینه‌ی آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز و برنامه ریزی اجرای دستورالعمل خرید تضمینی گندم را از سایر اقدامات حمایتی از گندمکاران اعلام و افزود: مانند سنوات گذشته مراکز خرید تضمینی آماده‌ی تحویل گندم مازاد بر مصرف کشاورزان است.

علوی گفت: با توجه به فرارسیدن فصل برداشت گندم، تنظیم کمباین ها و صدور کارت معاینه فنی و نظارت دقیق توسط کارشناسان جهاد کشاورزی باید مد نظر قرار گیرد و هر کمباینی که کارت معاینه فنی نداشته باشد وارد مزارع نشود و با تنظیم به موقع کمباین ها از ریزش بیش ازحد محصول جلوگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *