راضیه تجار در نشست «فرازه» : از کودکی به کتاب علاقه‌مند بودم

نهمین نشست فرازه باحضور راضیه تجار، نویسنده‌ی برتر و محبوب ایران، امام جمعه سرخرود، خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و اهالی فرهنگ و ادب و نویسندگان، در کتابخانه ی عمومی شهدای سرخرود برگزار شد.

به گزارش هرازنیوز، در راستای برگزاری دومین کنگره ده هزار و ۴۰۰ شهید استان و با یاد و گرامیداشت شهدای خان طومان؛ نهمین نشست فرازه باحضور راضیه تجار، نویسنده‌ی برتر و محبوب ایران؛ حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه شهر سرخرود؛ خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و اهالی فرهنگ و ادب و نویسندگان، به همّت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران و با همکاری ویژه‌ اداره‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان محمودآباد در کتابخانه ی عمومی شهدای سرخرود برگزار شد.

راضیه تجار در نشست «فرازه» اظهار کرد: از کودکی به کتاب علاقه‌مند بودم و اگرچه ریاضی خوبی نداشتم اما ادبیاتم خوب بود، زنگ انشا همیشه انشا می‌نوشتم که مورد استقبال همکلاسی‌ها هم قرار می‌گرفت.

وی با بیان اینکه در طول سالیانی که به دبیرستان رفتم گرایش به خواندن و مطالعه و خرید کتاب در من افزایش یافت، افزود: زمینه خانوادگی هم داشتم، قدیم‌تر این گرایش کم بود اگرچه پس از انقلاب شاهد هستیم به وسعت جمعیت ۸۰ و چند میلیونی مطالعه افزایش یافته اما انتظار بیش از این است.

نویسنده کتاب «آواز پرواز» گفت: فرزند باید ببیند که خانواده و نزدیکان اهل مطالعه هستند، مدرسه هم در افزایش اشتیاق بچه‌ها به کتابخوانی تاثیر دارد، جامعه و رسانه در نهادینه شدن مطالعه در کودکان موثر هستند همچنین نمایشگاه کتاب که اردیبهشت همواره اردیبهشتی‌تر می‌شود از سراسر ایران به نمایشگاه کتاب می‌روند.

تجار با اشاره به اینکه با نویسندگی را با داستان کوتاه در ارتباط با شهدا بود شروع کردم، تصریح کرد: امروز شاید ۵۰ جلد کتاب نوشته‌ام و این روزها مشغول نوشتن کتاب درباره جانباز اعصاب و روان هستم که شهید اهل آبادان بود و گوشه‌ای از رنجی که همسر شهید طی کرده را بیان می‌کنم که بسیار سخت است.

وی ادامه داد: نویسندگانی باید در این وادی وارد شوند که امتحان پس داده باشند بعضی از کارها را باید جان گذاشت و روح بخشید و حس کرد اینگونه نیست که کار راحتی باشد، گرایش من به مقوله شهدا، یک کشش درونی است.

عکس  و گزارش محمد لطفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *