تحصیل بیش از ۷ هزار دانشجوی خارجی در کشور

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر تخصیص تسهیلات ویژه برای دانشجویان خارجی و تسهیل فضای حضور این دانشجویان، گفت: بیش از ۷ هزار دانشجوی خارجی در کشور تحصیل می‌کنند.

تحصیل بیش از ۷ هزار دانشجوی خارجی در کشور

به گزارش هرازنیوز از  فارس از ساری، ابوالفضل باقری‌فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت صبح امروز در کارگاه بین‌المللی سازی آموزش عالی  که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با اشاره به تحصیل بیش از ۷ هزار دانشجوی خارجی در کشور، خواستار تداوم و استمرار برگزاری کارگاه آموزشی بین‌المللی سازی در سایر دانشگاه‌های کلان منطقه کشور و توجه به رشد و ارتقای کیفیت آموزشی شد.

وی با اظهار اینکه پیشرفت‌های پزشکی امروز یکی از دستاوردهای انقلاب است که حاصل تلاش بسیاری از پزشکان و اساتید است، خاطرنشان کرد: بین‌المللی سازی صرفا به معنای گرفتن دانشجوی خارجی نیست و خیلی فراتر از این تصور است.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت ادامه داد: همه ما اعتقاد مان این است که برای ورود به حوزه بین الملل باید آموزش ما نیز مطابق با استانداردهای جهانی باشد تا با دیپلماسی علمی با کشورهای دنیا بحث و تبادل نظر کنیم.

باقری‌فرد مطرح کرد: دیپلماسی علمی یک فن است و باید تمامی دانشگاه‌های ما آن را بلد باشد و نیاز داریم به افرادی که در این حوزه متخصص باشند.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای استانداردسازی، اعتباربخشی است و باید با اعتبار بخشی آن را نشان دهیم، تاکید کرد: ما به دنبال برنامه اعتباربخشی موسسه‌ای هستیم تا این استاندارد را از یک مرکز بین‌المللی دریافت کنیم و دانشجویان خارجی قطعا در انتخاب به این گزینه و تاییدیه بین‌المللی توجه می‌کنند.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: هدف از بین‌المللی سازی صرفا درآمدزایی نیست و حتی کسب کارهای فرهنگی نیست و جزو اهداف نازله محسوب می‌شود و هدف اصلی ایجاد اعتبار و مرجعیت علمی برای کشور است.

باقری‌فرد عنوان کرد: با این تفاصیل، توانمندسازی دانشگاه‌ها یک نیاز است تا به حوزه بین‌الملل ورود کنند و این توانمندسازی از مسیر برگزاری کارگاه‌های آموزشی م‌ گذرد و در ادامه توسعه خواهد یافت.

وی افزود: در عرصه بین‌المللی کشورهای زیادی داعیه آموزش دارند و ما باید نیز از ظرفیت‌های مختلف نظیر هنری، اقلیمی، آب و هوا و بسیاری از ویژگی‌ها بهره ببریم تا در این حوزه ورود کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر تخصیص تسهیلات ویژه برای دانشجویان خارجی و تسهیل فضای حضور این دانشجویان، گفت: بین‌المللی سازی می‌تواند عامل مهاجرت مثبت شود و می‌تواند دانشجویان خارجی را به یک ظرفیت برای استفاده در کشور تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *