فراخوان ششمین دوره جشنواره ملی فرهنگی هنری اشکواره حسینی

امید خزر دبیر اجرایی جشنواره ملی فرهنگی هنری اشکواره حسین با اشاره انتشار فراخوان ششمین دوره این جشنواره گفت: این جشنواره در ۶ رشته، تئاتر خیابانی، عکس، شعر، داستان کوتاه و بخش کودک و نوجوان در پنج بخش شعر و دکلمه خوانی، قصه گویی، سرود گروهی، گزارشگری، پادکست و گویندگی و در دو رده سنی و رسانه در سه رشته مقاله، مصاحبه و گزارش برگزار خواهد شد.

وی ششمین دوره جشنواره فرهنگی، هنری حسینی را به عنوان یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی مذهبی کشور عنوان کرد و افزود: خوشبختانه استقبال خوب و چشمگیر هنرمندان از پنج دوره قبلی این اشکواره نشان از ظرفیت خوب هنر و رسانه برای انتقال مفاهیم عاشورایی به نسل جوان جامعه ایرانی و حتی فرامنطقه ای داشته است.

دبیر ششمین دوره اشکوار فرهنگی هنری و حسینی زبان هنر را زبانی برای انتقال مفاهیم و ارزشها خواند و عنوان کرد و تصریح کرد هنر همیشه توانسته مرزبندی ها را کنار بزند و اثرگذارتر به انتقال مفاهیم و ارزش ها بپردازد.

 

وی هدف از برگزاری این جشنواره عنوان کرد: حماسه بزرگ عاشورا و حرکت امام حسین که یکی از مصادیق جهاد تبیین است

خزر با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت هنر و رسانه برای ترویج مفاهیم عاشورا، عدالت خواهی و ایثار استفاده کرد، افزود : در پنجمین دوره از اشکواره فرهنگی هنری و حسینی بیش از سه هزار و ۴۰۰ اثر از ۱۲۱۷ هنرمند از استان های مختلف ایران و همچنین از کشورهایی چون عراق، یمن، ترکیه، ایتالیا و افغانستان آثار به دبیرخانه اشکواره ارسال شد.

خزر در پایان خاطرنشان کرد: افتتاحیه این همایش از 16شهریور ماه و اختتامیه 26شهریور ماه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *