زیرساخت‌های لازم برای روستای ایرا فراهم می‌شود

جلسه توسعه روستای ایرای بخش لاریجان با حضور معاون عمرانی استاندار مازندران، حجت الاسلام کاظمی مشاور استاندار، دیوسالار مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیران کل آب و فاضلاب مازندران، شرکت توسعه راه ها، مخابرات، راهداری، راه و شهرسازی، فرماندار ویژه آمل، شورای اسلامی و دهیاری روستای ایرا برگزار شد.

معاون عمرانی استانداری مازندران در بازدید از روستای ییلاقی ایرا بخش لاریجان و بقعه متبرکه مرحوم علامه حسن‌زاده آملی اظهار کرد: این روستا علاوه بر اینکه از شرایط زیارتی برخوردار است، موقعیت سیاحتی و گردشگری نیز دارد که تقاضای سفر بیشتر می شود و تبعا باید زیرساخت های بیشتری فراهم شود.
رضا علیخانی کوشکک با بیان اینکه روستای ایرا با فضای نورانیت و طبیعتی که دارد، این پتانسیل بالایی است که شورا و دهیاران باید از آن استفاده کنند، افزود: قطعا روستاهایی که پتانسیل گردشگری دارند بایستی زیرساخت های لازم فراهم شود که از مهم ترین و کلیدی ترین زیرساخت ها راه، آب ، اسکان و پارکینگ است تا شرایط را برای مسافران و اهالی راحت تر کند.
وی با بیان اینکه ۷ مصوبه برای آسایش زائران و اهالی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: راه موصلاتی جاده هراز به روستا در چند نقطه دارای اشکالات فنی و هندسی است برای رفع و بهبود و مرمت شکستگی که در این جاده وجود دارد اقدامات لازم توسط راهداری انجام خواهد شد.
علیخانی تصریح کرد: راهی در بالا دست در نظر گرفته شده تا مسافران از داخل روستا نیایند و راه مستقیمی برای زیارت در نظر گرفته شده است تا در داخل روستا باعث ترافیک نشود.
معاون استاندار مازندران آب را از دیگر مشکلات این منطقه خواند و بیان کرد: مخزن آب 500 هزار لیتری و ترمیم شبکه آب رسانی روستایی موضوعی است که در دستور کار ماست تا آبفا آن را انجام دهد.
معاون عمرانی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: راه اندازی فوری دکل مخابراتی از نیازهای منطقه است تا مشکل اینترنت و آنتن دهی روستا حل شود.
وی به دیگر مصوبات حل مشکل روستای ایرا اشاره کرد و افزود: اگر زائران نیاز به اقامت داشته باشند شرایط اسکان را فراهم کنیم تا بتوانند شب نیز اقامت داشته باشند.
سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل نیز در این نشست با بیان اینکه بازدیدها و جلسات به منظور ایجاد زیرساخت در روستای ایرا به صورت منظم صورت می گیرد،  ایجاد ظرفیت های جدید را نیازمند اهتمام دستگاه های اجرایی استانی دانست.
وی با تاکید بر اینکه به منظور ساماندهی مشکلات ایرا و تسهیل تردد زایرین و اهالی به روستا تمهیداتی اندیشیده شده است، گفت: کلنگ زنی دکل مخابراتی منطقه از همین منظر صورت گرفته و در یک ماه آینده این پروژه به بهره برداری می رسد.
حسینی تاکید کرد: پروژه های دیگر موردنیاز ایرا با توجه به نزدیک شدن سالگرد حضرت علامه ذوالفنون، دستگاه ها در این زمینه اهتمام ویژه خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *