شهید چمران فروپاشی شوروی و حمله صدام به ایران را پیش‌بینی کرده بود

مهدی چمران گفت: شهید مصطفی چمران کسی بود که وقایعی چون فروپاشی شوروی و حمله صدام به ایران را پیش‌بینی کرده بود و‌ حتی برای آنان چاره‌جویی هم کرده بود.

شهید چمران فروپاشی شوروی و حمله صدام به ایران را پیش‌بینی کرده بود

به گزارش هرازنیوز از  فارس، آیین ملی روز بسیج استادان (بزرگداشت چهلمین سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران) و آیین شکرانه حضور ملّت در انتخابات، صبح امروز (دوشنبه ۳۱ خرداد) در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، مهدی چمران منتخب مردم تهران در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با بیان اینکه شهید چمران جامع اضداد بود، گفت: با اینکه شهید چمران از اولین کسانی بود که در رشته فیزیک پلاسما در آمریکا تحقیق می‌کرد، یک عارف هم بود.

وی با بیان اینکه چمران عارف گوشه نشین نبود بلکه در متن مردم بود، گفت: چمران فقط هم عارف نبود، بلکه یک فرد تشکیلاتی و یک مدیر بود.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه چمران در کنار سایر ویژگی‌ها، یک تحلیلگر بزرگ سیاسی بود، اظهار داشت: افرادی چون یاسر عرفات و مرحوم حافظ اسد از شهید چمران مشورت می‌گرفتند.

وی ادامه داد: چمران کسی بود که وقایعی چون فروپاشی شوروی و حمله صدام به ایران را پیش‌بینی کرده بود و‌ حتی برای آنان چاره‌جویی هم کرده بود.

چمران ادامه داد: در روزهای ابتدای انقلاب که ارتش از هم گسیخته بود و سپاه هم هنوز شکل نگرفته بود، شهید چمران برای جنگ‌های نامنظم نیرو تربیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *