طلاهایی که آب نشد

طلاهایی که آب نشد

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: اعضای باندی که با جمع‌آوری طلاهای مستعمل، ذوب و اضافه کردن ناخالصی به آن به ارزش ۲ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال باعث اخلال در بازار طلا شده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ ناصر فرشید اظهار کرد: با هوشیاری پلیس در بیرجند، اعضای باندی که با جمع‌آوری طلاهای مستعمل، ذوب و اضافه کردن ناخالصی به آن به ارزش ۲ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال باعث اخلال در بازار طلا شده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی  افزود: مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی با رصد روزانه موضوعات اقتصادی در استان، مطلع شدند اعضای یک باند با خرید طلای مستعمل در حجم بالا در شهرستان بیرجند، باعث اخلال در بازار این فلز با ارزش شده اند، که موضوع پیگیری، شناسایی و دستگیری اعضای این باند در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: مأموران در تحقیقات خود به فردی مشکوک شدند که با جمع‌آوری طلاهای مستعمل در حجم بالا از سطح بازار و طلافروشان شهر بیرجند، پس از دپو و ذوب آنها، به طلای آب شده ناخالصی اضافه کرده و مجددا در نوسان قیمت‌ها، آن را به بازار تزریق می‌کند.

وی ادامه داد: برهمین اساس مأموران با هماهنگی مقام قضائی، متهم را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند و سپس در یک عملیات ضربتی، وی را به همراه ۳ کیلو و ۳۳۰ گرم طلا به ارزش ۳۶۶ میلیارد ریال در حال عزیمت به یک کارگاه طلاسازی دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: در بازرسی از منزل متهم، یک دستگاه کوره ذوب القایی و قالب ریخته گری و ۵۰۰ عدد کارت خالی سکه طلا کشف و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل شد.

وی افزود: متهم در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد که به پیشنهاد یک طلافروش در بیرجند، طلای مستعمل را از سطح بازار به صورت روزانه جمع‌آوری و پس از ذوب کردن آن در منزل، به وی تحویل می‌دادم.

فرشید تصریح کرد: پس از اعترافات متهم، چهار نفر دیگر از اعضای این باند شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیات ضربتی دستگیر شدند.

وی افزود: با بررسی‌های کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی، از ابتدای شروع فعالیت متهمان تاکنون در این سیستم زیر زمینی ۲۰۸ کیلو و ۳۳۰ گرم طلا به ارزش ۲ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال به بازار تزریق شده که در عیار سنجی صورت گرفته از طلاهای کشف شده این طلاها دارای ناخالصی هستند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه پلیس به صورت روزانه بازار را رصد و اخلالگران را شناسایی می‌کند، یادآور شد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به مقام قضائی معرفی شدند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *