به گزارش هرازنو حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد دلیل گرانی لیموترش اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم لیموترش در بازار تهران حدود 17 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه لیموترش امسال کیفیت خوبی ندارد، افزود: برخی از افرادی که به مشاغلی از قبیل آبگیری لیموترش مشغول‌ هستند با خرید لیموترش ایرانی، تفاله لیموترش ایرانی را که بسیار کم آب است با آب لیموترش‌های سال‌های قبل مخلوط می‌کنند و به مشتریان به عنوان آب لیموترش تازه می‌فروشند و با این کار سود خوبی هم به دست می‌آورند.

مهاجران با بیان اینکه تفاله لیموترش به آب لیموترش‌های سال‌های قبل بوی تازگی می‌دهد، تصریح کرد: همین موضوع باعث افزایش تقاضا شده و قیمت لیموترش را افزایش داده است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی بیان داشت: لیموترش وارداتی از کشورهای برزیل، ترکیه  و آفریقا وارد کشور می‌شود و با قیمتی بین 11 تا 13 هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی قیمت هر کیلو سیب گلاب را بر حسب کیفیت بین 4 هزار تا 8 هزار تومان عنوان کرد و افزود: قیمت هر کیلو گیلاس که در حال حاضر از حاشیه تهران، شاهرود و کرج تأمین می‌شود، بر حسب کیفیت از حدود 6 هزار تومان تا 14 هزار تومان است.

مهاجران گفت: هر کیلوگرم آلبالو حدود 3 هزار 500 تا 7 هزار تومان، زردآلو 4 هزار تا 8 هزار تومان، هلو هم با قیمتی حدود 8 هزار تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت هندوانه کاهش یافته است، اظهار داشت: هر کیلو گرم هندوانه با قیمتی بین 400 تومان تا هزار تومان و هر کیلو طالبی با قیمتی بین هزار تا 3 هزار تومان عرضه می‌شود.

وی قیمت هر کیلوگرم خیار را بین هزار تا 2 هزار تومان عنوان کرد و گفت: قیمت گوجه فرنگی از هزار تا هزار و 500 تومان و قیمت سیب‌زمینی بین 800 تومان تا هزار و 200 تومان و هر کیلوگرم پیاز از از 800 تومان تا هراز و 300 تومان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *