رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها: دانشجویان و اساتید ما اجازه تحقق خیال‌های باطل دشمن را نمی‌دهند

رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها گفت: دانشجویان و اساتید ما اجازه تحقق خیال‌های باطل دشمن را در محیط دانشگاه نخواهند داد.

رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها: دانشجویان و اساتید ما اجازه تحقق خیال‌های باطل دشمن را نمی‌دهند

به گزارش هرازنیوز از فارس مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها با حضور رئیس جمهور در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.

رئیس‌جمهور صبح امروز و قبل از حضور در مراسم، در نشست با مسئولان دانشگاه الزهرا و جمعی از دانشجویان به سخنرانی درباره پیشرفت‌های علمی دانشگاه و نقش ویژه زنان در پیشرفت علمی دانشگاه و در فضای جامعه پرداخت.

«محمدعلی زلفی گل» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «انسیه خزعلی» معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و همچنین  روح الله دهقانی فیروزآبادی سرپرست معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، آیت الله رییسی را در این مراسم همراهی کردند.

در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها حدود ۷۵۰ نفر از دانشجویان حضور داشتند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در سخنانی در این مراسم با اشاره به اینکه امروز قریب به ۶۰ درصد از دانشجویان کشور را دانشجویان دختر تشکیل می‌دهند، برخورداری توأمان از روحیه تحقیق و پژوهش با علم و بردباری دختران دانشجو را در این زمینه موثر دانست و افزود: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنان زیادی در عرصه‌های دانشگاهی کشور خوش درخشیده و حتی توانسته‌اند توانایی‌های خود را در عرصه‌های جهانی نیز به رخ جهانیان بکشند.

وی تصریح کرد: وقتی یک بانوی فرهیخته ایرانی در سطح جهانی دستاورد علمی مهمی را ارائه می‌کند، بر سکویی قرار می‌گیرد، پرچم جمهوری اسلامی برافراشته و سرود ملی ایران نواخته می‌شود، این برای کشور قدرت می‌آفریند.

رئیسی با بیان اینکه علم و دانش از مؤلفه‌های مهم قدرت و توانایی هستند، گفت: امروز کشور با همت اساتید و دانشجویان به سطوح بالایی از قدرت و توانایی دست یافته است. در حالی که روزگاری در این کشور نیازمند واردات سیم خاردار بودیم و همان را نیز از ما دریغ می‌کردند، امروز در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی با وجود گسترده‌ترین تحریم‌ها به پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای دست یافته‌ایم و به مدد الهی این مسیر همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تبریک به دانشجویان جدیدالورود تصریح کرد: شما همه همت و تلاش خود را وقف تحقیق و پژوهش کنید، دولت نیز همه تلاش خود را برای تمهید لوازم و امکانات لازم برای شما بکار خواهد گرفت.

رئیسی رفع دغدغه اشتغال برای دختران و پسران دانشجو را از تکالیف دولت دانست و گفت: دولت دانشگاه را اتاق اندیشه‌ورزی خود می‌داند و انتظار دارد دانشگاه‌ها و مراکز علمی با اندیشه‌ها و ابتکارات نو به یاری دولت بشتابد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به رد پای دشمن در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: دشمن تصور می‌کرد که می‌تواند در ظرف دانشگاه امیال خود را دنبال کند، غافل از اینکه دانشجویان و اساتید ما بیدار بوده و اجازه تحقق خیال‌های باطل دشمن را نخواهند داد و حتماً در عرصه علم و دانش نیز مانند دیگر عرصه‌ها دشمن را ناکام خواهند گذاشت.

رئیسی با تبیین منطق دولت در مذاکرات رفع تحریم و تلاش دشمن برای تحمیل شروط خود به ایران گفت: از ابتدا اعلام کردیم میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد، اما به مذاکرات عزتمندانه پایبند خواهیم بود و امروز منطق جمهوری اسلامی ایران در دنیا مورد پذیرش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *