جزیره کوچک و دور افتاده گوام به حمایت از بهاییان ایران قطعنامه صادر کرد!

در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰ بهایی در جزیره گوام زندگی می کنند.جزیره گوام که در اقیانوس آرام و در بین قاره آسیا ، آمریکا و اقیانوسیه قرار گرفته ۵۴۱ کیلومتر مربع مساحت داشته و ۱۸۴ هزار نفر جمعیت دارد.

 

به گزارش عصر ایران سنای جزیره کوچک گوام با تصویب قطعنامه ای با محکوم کردن وضعیت حقوق بشر در ایران از ایالات متحده آمریکا خواسته است تا فشارهای خود به حکومت ایران را افزایش دهد.

 

این قطعنامه با رای مثبت ۱۴ سناتور از ۱۵ سناتور عضو مجلس سنا تصویب شد . نفر پانزدهم در جلسه سنا غایب بود.

 

بهانه تصویب این قطعنامه جلوگیری حکومت ایران از تحصیلات عالی بهاییان به دلیل باورهای مذهبی شان عنوان شده است.

 

در این قطعنامه از کنگره و دولت آمریکا درخواست شده تا به نمایندگی از مردم گوام فشارهای سیاسی و دیپلماتیک خود به تهران را برای ممانعت از تحصیلات دانشگاهی “بهاییان ” ، افزایش دهد.

 

بنیامین کروز معاون رییس مجلس سنای گوام و یکی از دو سناتور پیشنهاد دهنده این قطعنامه در توجیه تصویب این قطعنامه گفت : ” هر چند ما جزیره ای کوچک و دور افتاده در دنیا هستیم و از مسایلی که در داخل ایران می گذرد دور هستیم اما می خواهیم با تصویب این قطعنامه به جهانیان نشان دهیم که با بهاییان آزار و اذیت دیده در ایران ! ابراز همدردی می کنیم.”

 

جزیره گوام که در اقیانوس آرام و در بین قاره آسیا ، آمریکا و اقیانوسیه قرار گرفته ۵۴۱ کیلومتر مربع مساحت داشته و ۱۸۴ هزار نفر جمعیت دارد. این جزیره با عنوان ” مناطق خودگردان ایالات متحده آمریکا ” اداره شده و دارای مجلس و دولت منتخب است.

 

گفتنی است در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰ بهایی در جزیره گوام زندگی می کنند و قطعنامه مذکور با لابی بهاییان گوآم صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *