هـراز نـو: شاید لازم بود سیروس محجوب بیش از دو هفته صبای بی‌پول سال‌های اخیر را منتظر خود کند و به یکباره کنار بکشد تا تیم علی دایی وارد شده و بخش خصوصی مطمئن این باشگاه را در دست بگیرد.

صبای قم تغییرات زیادی نسبت به سال گذشته داشته و این تغییرات درست بعد از پایان لیگ چهاردهم آغاز شده است. زمانی که بازیکنان این تیم وضعیت باشگاهشان را نابسامان می‌دیدند و از گرفتن 60 درصد مطالبات خود ناامید شده بودند.

مهرداد طهماسبی که 10 کلین شیت در فصل گذشته داشت و ایوب کلانتری که با 6 گل زده بهترین گلزن صبا بود از این تیم جدا شدند و کنار آنها سعید مهدی‌پور، روزبه چشمی و حسین بادامکی راه خروج این باشگاه را پیش گرفتند تا صبا پنج بازیکن اصلی خود را از دست دهد اما مطمئنا هیچکدام از اینها فکر نمی‌کردند 5 روز مانده به مهلت نقل و انتقالات کسی سرمربی تیمشان شود که شرایط تیم سابقشان را به کلی تغییر دهد.

علی دایی که سرمربی صبا شد تمام بازیکنانی که می‌خواستند از این تیم جدا شوند ماندنی شدند چون می‌دانستند علاوه بر رفع مشکل مالی‌، مهم‌ترین دغدغه فصل قبلشان که تمرین در قم بود حل شده و آنها دوباره تمریناتشان در تهران برگزار می‌شود.

صبای قم در لیگ پانزدهم تنها یک بازیکن خارجی دارد که فیلیپه خوزه ماچادو برزیلی خواهد بود و حامد لک، رضا حقیقی، قاسم دهنوی، محمد قاضی، امیرحسین صادقی و هاشم بیک‌زاده را بعنوان سهمیه لیگ برتری جذب کرده است. در کنار آنها سامان آقازمانی، عبدالکریم اسلامی، نیما داغستانی، جهانبخش طاهر، سعید صادقی و سعید قمی به صبا آمدند تا تیم مدعی این فصل دایی را تشکیل دهند.

لیست بازیکنان بالای 23 سال صبای قم در لیگ پانزدهم تنها یک جای خالی دارد تا در صورت نیاز دایی میانه فصل بازیکن جذب کند. هشت بازیکن سهمیه امید و جوانان نیز در فهرست صبا حضور دارد. محسن کرمی، داوود بهادری و سیدمهدی حسینی نیز سه بازیکن قمی صبا در این فصل خواهند بود.

بازیکنان بزرگسال صبا

دروازه‌بان‌ها: حامد لک، میلاد فراهانی

مدافعان: امیرحسین صادقی، مسعود حق‌جو، خوزه فیلیپه ماچادو، محمدامین آرام‌طبع، هاشم بیک‌زاده، جهانبخش طاهر

هافبک‌ها: قاسم دهنوی، رضا حقیقی، ابوالفضل ابراهیمی، سامان آقازمانی، فرشید باقری

مهاجمان: محمد قاضی، جلال‌الدین علی‌محمدی، عبدالکریم اسلامی، محمد اوسانی

نفرات زیر 23 سال:

محمدرضا قدرتی‌پور(دروازه‌بان)، داوود بهادری، امید قربانی، نیما داغستانی(مدافعان)، محسن کرمی، سیدمهدی حسینی (هافبک ها)، و سعید قمی(مهاجمان)

در کادر فنی صبا نیز ژلکو میاچ، محمد دایی و مهدی تارتار(مربی)، بهزاد غلامپور(مربی دروازه‌بان‌ها)، نادر قربانی(مربی بدنساز)، محمدرضا مهرانپور(آنالیزور) در کنار علی دایی حضور دارند. ورزش3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *