شهيد یوسف قناعت از همسنگران محمود احمدي‌نژاد رياست جمهوري ايران اسلامي در عمليات مرصاد بود كه در ششم مرداد ماه سال 1367 در منطقه عملياتي اسلام آباد غرب به درجه رفيع شهادت رسيد برادر این شهید بزرگوار جواد قناعت استاندار استان گلستان است .

 

بسم الله الرحمن الرحیم

گمان کردیدکه به بهشت داخل شوید بدون امتحاناتی که پیش ازشما برگذشتگان آمده که برآنان رنج و سختیها رسید و همواره پریشان خاطر و هراسان بودند تا آنگاه که رسول و گروندگان به اواز شدت اندوه از خدامدد خواسته و عرض کردند بار خدایا کی باشد که ما را یاری کنی و از این سختیها نجات بخشی، درآن حال به رسول خطاب شد؛ هان بشارت ده که همانا یاری خدا نزدیک خواهدبود(سوره بقره آیه شریفه214)

این دنیادرمسایل و مشکلات و آسایشی آن امتحان هست و بایددراین امتحان الهی موفق باشیم تا به سعادت آخرت برسیم .

قصد نوشتن وصیت نامه را نداشتم چون چیزی ندارم که وصیت کنم هرچند وصیت نامه شهیدان بزرگوار از صدراسلام تاکنون درسها و پندهایی به ما داده اند اما وظایفی که برای ما می گذارند بس بزرگ است امامتاسفانه عده ای در تمام قشرهای جامعه توجه به وصیت نامه این عزیزان شهید را ندارند لذامنهم مثل دیگران اگر توفیق شهادت را یافتم چه خوب و اما اگر فقط توفیق خدمت را داشتم تاجان دارم مطالب ذیل را بارها و بارها تاکید و عمل میکنم.

خطاب به تمامی مسئولین خدمتگزار توصیه به تقوا میکنم هرچندکوچکتر از آنم که دعوت به تقوا از کسانیکه از من و امثال من باتقواترند، علت این دعوت همان است که جوسازیهائی برای برادران دینیمان می نمائیم و اختلاف سلیقه را به مسایل خطی میکشانیم و باعث تضعیف خود و تقویت دشمنان اسلام می شویم.

به هرحال طبق سخنان حضرت امام امت، بایدجلوی نفس سرکش خود را گرفته و نگذاریم که کارهای شیطانی ر ا دربین خود شیوع دهیم که راس همه امورمسائل ماجنگ است.

خطاب به همشهریان عزیزکه زحمات زیادی برای شهرواین جنگ کشیده اید قدری به زنگی معنویتان در این چندسال بنگرید اگر فرقی نیافتید بدانید که خیلی از قافله عقبید و اگرفرقی یافتید خوشا بحال و روزگارتان.

ان شاء الله خداوند توفیق خدمت به اسلام و مسلمین را بشما عنایت نماید و همانطوریکه در تمامی جبهه ها و فعالیتها صف شکن بودید ان شاءالله باوحدت و یکپارچگی که درسطح شهر و بین خود ایجاد میکنید بازهم بتوانیددر تمام تلاشهای خود حرف اول را برای خود حفظ کنید.

پشتیبان علمای اسلام و مروجین احکام باشید و شدیداً باروحانی نماها مبارزه کنید و با آنها برخورد راستین نمایید، انجمنهای اسلامی باید متوجه بخود باشند تابه دیگران،سعی کنید هرکاری را ازخودشروع کنید و وحدت و یکپارچگی محیط خود را حفظ نمائید و روی کسانیکه منحرف میباشند برنامه ریزی نموده و تعالیم قرآن و احکام را به اینها بیاموزید و انجمن اسلامی علم  و صنعت ، انتظار وحدت دربین دانشجویان عزیز و حزب الله رادارم .

این برادران صادق و بااخلاص که زحمات فراوانی درجبهه و پشت جبهه میکشند درحل مشکلات دانشگاه و مسایل جنگ نهایت سعی و کوشش خود را مینماید.

و اما خطاب به خانواده ام که در انقلاب اسلامی خدمت نموده و حامی مسلمانان مستضعف بوده اند و به پدرم که فرزندت را عفونمایید که نتوانستم درخدمتتان باشم و به مادر گرامیم که کوشش و تلاش درجهاد تبلیغی جبهه را بنمائید و پشتیبان مردم بیچاره و بینواباشید و به اینهاخدمت کنید و خطاب به برادرانم و خواهرم که کارحسینی کنید و یا حرکت زینبی را ادامه دهید و این مکتب را تبلیغ کنید و از تمام عزیزانم طلب عفو مینمایم و از همسرم طلب عفومیکنم که نتوانستم دراین مدت زندگی آسایش رافراهم کنم .

از دو فرشته بی گناهم مواظبت نمایید و تربیت اسلامی را به آنها آموزش دهید، سعی نمائید که درآموزش علم و فنون نهایت سعی را نمائید و اینها را به سرجنازه ام (اگرجنازه ام آمد)بیاورید.

ازتمام آشنایان و دوستان و بستگان طلب عفو می نمایم .

برای همه توفیق خدمت به اسلام را ازخداوند تعالی خواهانم و از همه میخواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی بشما نرسد.

روستای سفره درعمق خاک عراق9شب30/11/66

حقیر یوسف قناعت

 

منبع 6بهمن

One thought on “وصیت نامه برادر استاندار گلستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *