به گزارش مهدی لطفی خبر نگار هراز نیوز ،حجت الله اسدیان کوهنورد آملی که قصد صعود به ارتفاعات قلعه ملک بهمن شاهاندشت آمل را داشت به دلایل نامعلوم از ارتفاع چند ده متری این آبشار سقوط کرد و جان داد .

 

براساس اظهارات اهالی شاهاندشت تاکنون تلاشهای تیم های کوهنوردی و تیم امداد برای انتقال جسد این کوهنورد جوان به خاطر نوع سخره های این منطقه و عدم دسترسی به  آن بی نتیجه مانده است .

 

براساس شنیده ها مرحوم حجت الله اسدیان که سابقه کوهنوردی در گروه های کوهنورد آملی را داشته در این حادثه تنها نبوده ، و دوستان صخره نوردش وی را همراهی می کرده اند .

 

آبشار شاهاندشت، در روستای شاهاندشت واقع در کیلومتر ۹۶ جاده هراز قرار دارد. ارتفاع آبشار ۵۰ متر می باشد. در بالای آبشار شاهاندشت قلعه شاهاندشت که به قلعه ملکه قلاع یا ملک بهمن مشهور است و نام تاریخی آن قلعه فرشته بوده ، واقع شده است.

این اولین بار نیست که این قلعه تاریخی جان مشتاقان و گردشگران را می گیرد اما این بار جوان کوهنورد آملی که در کوهنوردی با سابقه بوده مقهور سخره های خطرناک این قلعه شده است .

هراز نیوز ضمن عرض تسلیت به خانواده این کوهنورد فقید آملی  از خداوند منان برای مرحوم حجت الله اسدیان طلب غفران می نماید .

به گزارش هرازنیوز امروز عصر شنبه جسد مرحوم اسدیان با تلاش گروه‌های امدادی هلال‌احمر، بخشداری و آتش‌نشانی آمل وتیم های کوهنوردی از محل حادثه بیرون کشیده شد .

49 thoughts on “سقوط کوهنورد آملی از قلعه ملک بهمن شاهاندشت +تکمیلی”
 1. دست تک تک شما درد نکنه از اینکه بعد گذشت یک سال هنوز حجت رو فراموش نکردین واقعا از همه سپاسگذارم

  در جواب همشهری عزیزی که نوشته بودند حجت رو زنده تصور کردند باید بگم حجت برای ما همیشه زنده است او عاشق کوه بود و زندگیش در این دنیا رو نیز به کوه سپرد و زندگی جدیدش را در همان کوهها آغاز کرد او فقط زندگی این دنیا رو رها کرد ولی هیچ وقت برای ما اون نمرده همیشه وجودش در کنار ما احساس می شود و با یادگارهایش همیشه برایمان زنده است.

  از همه شما سپاسگذارم

 2. دلم پیش مامانته.
  هیچکس نمیتونه درکش کنه.
  کاش بودی
  کاش!!!!!!!!!

 3. تسلیت می گم بنده رو هم در غمتون شریک بدونید و خدا به مادر محترمشون صبر بده . همیشه همین طوره حتی بعد چند سال تنها کسی که هنوز تسکین پیدا نمی کنه مادره .

 4. با سلام من هم فوت جناب داود جعفری شاهاندشتی را به اطلاع دوستان می رسانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *