پیش بینی خرید ۱۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان مازندران

پیش بینی خرید ۱۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان مازندران
استاندار مازندران در ادامه سفر به شهرستان جویبار از مرکز خرید تضمینی گندم واقع در کارخانه آرد این شهرستان از نزدیک بازید کرد و گفت که پیش بینی می شود در سالجاری ۱۲۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف نیاز کشاورزان این استان خریداری شود. ‎

نوری ضمن بازدید از مراحل مختلف نحوه خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف نیاز کشاورزان مازندران و همچنین نحوه آزمایش و دپوی این محصول، گفت که پیش بینی می شود در سالجاری ۱۲۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف نیاز کشاورزان این استان خریداری شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقلیمی مازندران احتمال جوانه زدن و فاسد شدن گندم وجود دارد، گفت: با سازمان انرژی اتمی صحبت شد تا ازطریق صنعت پرتو این مهم را مدیریت کنند که البته از این گندم‌ها برای خوراک دام استفاده شود تا ‌کشاورزان متضرر نشوند.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه باتوجه به بارش مطلوب در فصل زراعی امسال، شاهد خرید خوب گندم در استان مازندران باشیم، گفت: باید بذر سازگار با اقلیم مازندران در این استان کشت شود و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع‌طبیعی به همین منظور نیز فعال شده است.

نوری افزود: در فصل زراعی امسال در ۵۸ هزار هکتار از مزارع استان گندم کشت شد که از این میزان ۲۶ هزار و ۱۶۶ هکتار آبی و ۳۱ هزار و ۹۲۴ هکتار دیگر آن نیز دیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *