استاندار مازندران از ابلاغ اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی ورزشگاه کشتی جویبار در آینده نزدیک خبر داد

یوسف نوری، مقام عالی دولت در مازندران؛ در بازدید از پروژه ورزشگاه 5 هزار نفره کشتی جویبار؛ گفت: اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی ورزشگاه اختصاصی کشتی شهر جویبار به‌زودی ابلاغ می‌شود. ‎

استاندار مازندران پیش از بازدید از طرح ها و پروژه های شهرستان جویبار ابتدا به سوادکوه شمالی رفت و از شهرک صنعتی بشل و سپس گروه تولیدی فولاد بهمن بازدید کرد.

برنامه‌های بعد از ظهر استاندار در جویبار با حضور در گلزار شهدا و دیدار با امام جمعه آغاز شد.

ورزشگاه اختصاصی کشتی ۵ هزار نفره در این شهرستان که یکی از مطالبات مردم پایتخت کشتی ایران است، مقصد نخست سفر استاندار به جویبار بود.

علی رجبی، مدیرکل ورزش و جوانان، اقبالپور، رئیس بسیج سازندگی و کمال رستمعلی، فرماندار جویبار توضیحاتی درباره آخرین وضعیت این پروژه ارائه دادند.

رستمعلی، فرماندار جویبار گفت: اینجا قرار است یک مجموعه بین‌المللی کشتی با پیوست‌های گردشگری باشد، چون اهمیت زیادی برای مسئولان و مردم جویبار دارد.

رجبی در ادامه اظهار داشت: پیشرفت طرح در دولت سیزدهم چندین برابر سال‌های قبل از آن بود و اکنون نیاز به منابع مالی داریم.

رئیس بسیج سازندگی، نیز ادامه داد: بخشی از منابع مالی برای خرید مصالح است؛ نیاز به مشارکت معادن استان داریم تا بخشی از مصالح تامین شود.

کلنگ این ورزشگاه که در سال ۱۳۹۵ با حضور وزیر وقت زده شد، قرار بود که با ۳۰ میلیارد تومان و دو ساله به اتمام برسد، لیکن پس از این زمان تنها ۱۵ درصد پیشرفت داشت.

تنها در سفر نخست شهید رئیسی به مازندران ۷۱ میلیارد تومان به ادامه ساخت ورزشگاه اختصاص یافت و پیشرفت چشمگیری داشت.

پیشرفت کلی این پروژه اکنون ۷۰ درصد است.

استاندار مازندران در حاشیه این بازدید یادآور شد: در سفر دوم شهید رئیسی به استان، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به این طرح اختصاص یافته که ابلاغ می‌شود.

یوسف نوری در پاسخ به اینکه گفته شده بود این ورزشگاه دو ساله به اتمام می‌رسد، اما سالهاست که بر زمین مانده، تصریح کرد: در طرحی مانند زباله‌سوز ساری هم گفته شده بود که ظرف ۶ ماه به اتمام می‌رسد، اما یک طرح در این اندازه ۶ ماه طول می‌کشد که زیر بار برود. زمانبندی‌ها باید براساس منطق مربوط به پیمان‌ها باشد.

او اظهار داشت که یک راه تامین منابع مالی از طریق مولدسازی استانی مانند فروش ملک و سایر منابع است، همچنین ادامه کار باید مرحله‌بندی و زمانبندی شود.

استاندار مازندران در پایان البته گریزی هم به سرانه فضا‌های ورزشی زده و گفت که در دولت سیزدهم این سرانه افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *