فرماندار چالوس تاکید کرد:

نگاه ویژه دولت سیزدهم به توسعه چالوس / توسعه عمرانی ، شهری و گردشگری چالوس

 

فرماندار چالوس گفت: در بخش توسعه ای شهرستان چالوس ، دولت سیزدهم و دکتر حسینی پور استاندار مازندران نگاه ویژه ای به این شهرستان دارد و تدابیر و اقدامات خوبی در این مدت در شهرستان انجام شده است.

علی قاسمی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه عمران راه ، جاده چالوس بعنوان چهارمین جاده زیبای جهان و محور اصلی تردد به استان مازندران و از محورهای گردشگر پذیر به سمت شمال در این دولت نگاه ویژه ای به آن شده است.

 

ایمن سازی جاده چالوس در دستورکار وزارت راه و شهرسازی

وی ادامه داد: جاده چالوس 14 نقطه حادثه خیز شناسایی شد که در سفر ریاست محترم جمهور بابت افتتاح قطعه 2آزاد راه تهران – شمال و کلنگ زنی قطعه سوم آزاد راه تهران – شمال اهمیت جاده فعلی چالوس و نیاز به نگاه و اعتبار ملی را به ایشان گزارش دادم که به وزیر راه و شهرسازی دستور دادند تا در این زمینه اقدام شود و با جدیت کار ایمن سازی جاده و نصب گالری و فنس های سوئیسی در سال جاری دنبال و پیگیری شود.

 

احداث و تکمیل زیرساخت های شهرستان چالوس در زمره قطعه پنجم آزاد راه تهران _شمال

قاسمی فرماندار بیان داشت : در بحث آزاد راه تهران – شمال که یک پروژه ملی است دولت اقدامات ویژه ای انجام داده و شاهد بهره برداری قطعه 2 به طول ۲۳ کیلومتر و تسریع در احداث قطعه ۳ به طول ۵۳ کیلومتر هستیم.

فرماندار همچنین در این ارتباط گفت احداث و تکمیل زیرساخت های شهرستان چالوس باید در زمره قطعه ۵ آزاد راه تهران _شمال قرار گیرد و از هم اکنون وزارت راه و شهرسازی تدابیر و برنامه ریزی در این مورد را در دستور کار قرار دهد.

قاسمی افزود :این مطالبه را در شورای ترافیک راهبری استان مازندران به ریاست دکتر حسینی پور استاندار مطرح کردم که با استقبال استاندار روبرو شد.و پیگیری ها برای تحقق و عملیاتی کردن آن را ادامه می دهم.

فرماندار چالوس بیان داشت: در حوزه مسایل زیر ساختی شهرستان چالوس در موضوع گاز رسانی به روستاهای بالادست مرزن آباد جلسات خوبی برگزار شد و تصمیمات خوبی هم گرفته شد و خوشبختانه اکنون شاهد تسریع در انجام عملیات در این حوزه هستیم.و در سال جاری ۱۱ روستای کوهستانی بخش مرزن آباد از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و در سال آتی هم به ۱۰ روستا گارز رسانی خواهد شد

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس با توجه به ضرورت زیر ساخت های اساسی شهرستان چالوس گفت: در موضوع مسایلی همچون آب که یکی از مشکلات اساسی در شهرستان محسوب می شود پیگیری و اقداماتی صورت گرفته تا مشکلات آب شرب کاهش یابد، اما وقتی شاهد حضور مسافران بیشتری در این شهرستان هستیم مشکلات خود را در این بخش نشان می دهد که نیاز به برنامه ریزی اصولی از سوی اداره آب است و در این زمینه جلساتی هم برگزار شده است و مکاتباتی هم با وزیر نیرو صورت گرفت و مساله آب شرب شهرستان با جدیت پیگیری خواهد شد .

 

توسعه عمرانی ، شهری و گردشگری چالوس

قاسمی گفت: در حوزه گردشگری توسط بخش خصوصی ،مجموعه نمک ابرود و همچنین شهرداری های چالوس ، هچیرود اقدامات خوبی از جمله پیاده روسازی و جاده ساحلی صورت گرفته و شهرداران چالوس و هچیرود و مرزن اباد عملکرد و فعالیت های خوبی در موضوع تملک و آزادسازی انجام دادند که شهروندان استقبال خوبی از طرح های این چنینی داشتند.

فرماندار چالوس بیان داشت: در حوزه شهرک صنعتی با توجه به شعار سال بازدید ها و جلساتی برگزار می شود تا مشکلات آن بخش مرتفع شود و الحمدالله اکنون شاهد فعالیت هایی در شهرک صنعتی و واحدهای صنعتی مستقر در آن هستیم اما بعضی از مشکلات این حوزه باید با تدابیر شرکت شهرک های صنعتی استان و دستگاههای دیگر ویژه رسیدگی و مرتفع شود.

وی گفت: شهرستان چالوس یکی از شهرستانهای ویژه استان در حوزه گردشگری است و ما در همه ایام سال با توجه به کاهش ساعت تردد از تهران به چالوس شاهد حضور پرشمار مسافرین هستیم و لذا ضروری است دستگاه‌های اجرایی استان نگاه و خدمات خود در این شهرستان را افزایش دهند.

 

مجمع خیرین سلامت چالوس پیشگام در سازندگی و عمران در بخش سلامت

فرماندار همچنین نقش و تلاش های مجمع خیرین سلامت و مجامع این چنینی در چالوس را ستودنی دانست و افزود: در سال گذشته مجمع خیرین سلامت با کمک ۲۰ میلیاردتومان به ساخت و بهره برداری مرکز جامع سلامت هچیرود کمک کرد .

فرماندار در ادامه تاکید کرد: این مجمع در سال جاری هم کمک به ساخت و بهره برداری آنژیوگرافی در بیمارستان طالقانی را کلید زد و پیگیر کار است .

قاسمی نقش خیرین چالوس در بخش سلامت،آموزش و پرورش و ساخت و تجهیز مدارس،احداث و تکمیل مصلی و احداث و تجهیز ساختمان برای محرومین را حایز اهمیت و از تلاش های آنان قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *